Baza wiedzy

To miejsce, w którym znajdziesz publikacje Ekspertów PKF. Szukasz dobrych praktyk w zakresie rachunkowości zarządczej, finansów firmy, audytu, AML i cyberbezpieczeństwa? Potrzebujesz objaśnień do zmian prawnych w tym prawa podatkowego, pracy, europejskiego oraz zrozumiałego tłumaczenia Polskiego Ładu? Poszukujesz najlepszych praktyk w zakresie organizacji szkoleń? Baza wiedzy PKF to dobry adres!
Sama soczysta wiedza poparta praktycznymi przykładami.
Częstuj się!

Metafory i analogie w szkoleniach
Metafory i analogie w szkoleniach

W artykule przeczytają Państwo w jaki sposób metafory i analogie mogą wspomóc realizację celów szkolenia oraz wesprzeć prowadzącego w zakresie kształtowania postaw uczestników i przełamywania ich oporu. Otrzymają też Państwo opis ciekawych gier szkoleniowych, o których piszą autorzy w książce.


czytaj dalej #Szkolenia #Książka #Szkolenia
Podatki
Instrumentalne wszczynanie postępowań karnoskarbowych a bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego

W jaki sposób powstaje i kiedy wygasa zobowiązanie podatkowe?W jaki sposób dochodzi do zawieszenia oraz przerwania biegu terminu przedawnienia?Jakich rozwiązań poszukują organy podatkowe, aby odwrócić niekorzystne dla siebie skutki związane z przedawnieniem zobowiązania podatkowegoJak rozpoznać, że postępowanie karnoskarbowe zostało wszczęte instrumentalnie?Jakie skutki dla podatnika ma uchwała 7 sędziów NSA I FPS 1/21Co należy rozważyć przy weryfikacji, czy postępowanie karnoskarbowe wszczęto instrumentalnie?Na co wskazuje aktualne orzecznictwo sądów administracyjnych? 


czytaj dalej #PKF #Podatki #Tax
KFS
KFS - Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Jak pozyskać dofinansowanie? [KOMLEKSOWY PORADNIK]

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w związku z Krajowym Funduszem Szkoleniowym. Jak pozyskać dofinansowanie? Ile czasu trzeba poświęcić na pisanie wniosku? Jakie są priorytety urzędów pracy na 2022 rok? Na co trzeba uważać składając wniosek? Dowiesz się również dlaczego warto skorzystać ze wsparcia PKF przy wypełnianiu wniosków i nie zapłacić za to ani złotówki. 


czytaj dalej #KFS #KrajowyFunduszSzkoleniowy #Szkolenia
Work Life Balance Dyrektywa
Dyrektywa Work-Life Balance

Jakie są planowane zmiany w prawie w związku z Dyrektywą work-life balance? Jakie są kluczowe założenia do projektu ustawy implementującej dyrektywę work-life balance? Zapraszamy do lektury artykułów Ekspertów PKF Consult. 


czytaj dalej #WLB #WorkLifeBalance #PrawoPracy
AML
AML - Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

Jakie są nowe obowiązki przedsiębiorców związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu? Jakie obowiązki mają spółki w zakresie aktualizacji danych w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych? Jakie są zasady odnotowywania rozbieżności między informacjami o beneficjencie rzeczywistym klienta ujawnionymi w CRBR a ustalonymi przez instytucję obowiązaną?


czytaj dalej #aml
Okładka książki Trener w rolach głównych
Recenzja książki "Trener w rolach głównych"

Przeprowadzić szkolenie? Nic prostszego. W rzeczywistości proces szkolenia od poznania potrzeb szkoleniowych i luk kompetencyjnych aż do jego zakończenia to długi proces. Celem szkolenia jest wykorzystanie zdobytej wiedzy codziennej pracy. Recenzując książkę “Trener w rolach głównych” zapożyczamy z niej kilka cennych wskazówek jak powinna wyglądać edukacja dorosłych, jaką rolę powinien pełnić trener i jakie informacje powinien mieć o uczestnikach, a także jakie są najczęstsze błędy popełniane przy formułowaniu celów szkolenia. 


czytaj dalej #Ksiazka #Book #Trener